Uncategorized

ایران در زمینه تولید گوشت به مرز خودکفایی نزدیک است

عضو هیات علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشور در زمینه تولیدگوشت تقریبا خودکفاست به گونه ای که ۱۰۰ درصد مرغ و همچنین ۹۰ درصد گوشت قرمز مورد نیاز در داخل تولید و تامین می شود.

علی علیزاده روز دوشنبه در همایش نقش پدافند غیرعامل در امنیت غذایی افزود: سالانه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گوشت قرمز به همراه ۹۵۰ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که در برخی اوقات شاهد صادرات این محصول نیز هستیم. 
وی اظهار داشت: هر ساله همچنین ۱۰۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در کشور تولید می شود که ۸۱ میلیون تن آن زراعی و سایر باغی هستند. 
علیزاده در ادامه به اهمیت توجه به پدافندغیرعامل در حوزه کشاورزی اشاره کرد و گفت: در صورت سهل انگاری در این حوزه دشمن می تواند به زیرساخت ها و دستاوردهای کشور در این بخش آسیب وارد کند. 
وی اظهار داشت: باید با تهدیدهای دشمن در این حوزه مقابله کنیم چرا که ضربه زدن به امنیت غذایی کشور یکی از رویکردهای آنان به شمار می رود. 
عضو هیات علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: باید کیفیت محصولات غذایی خود را ارتقا ببخشیم و آسیب پذیری آنها را در مقابل تهدیدات انسانی و طبیعی بالا ببریم. 
وی با بیان اینکه ۱۳ درصد تولید ناخالص ملی به کشاورزی اختصاص دارد و ۱۳ درصد صادرات غیرنفتی کشور نیز مربوط به این حوزه است، اظهار داشت: در کنار این موارد امنیت غذایی موجب شده تا این حوزه از اهمیت حیاتی و اساسی برخوردار باشد. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *